Çözüldü
Soru:

Ardıç kelime anlamı nedir

?

ardıç kelime anlamı nedir, ardıç nedir, ardıç ne demek, ardıç anlamı, ardıç sözlük anlamı,
5 ay önce
2 CEVAP
191
Cevaplar
Cevaplayan :
TDK Sözlük Anlamı :

Ardıç ne demek


ardıç kelime anlamı, ardıç nedir sorusunun cevabı, ardıç ne demek, ardıç anlamı, ardıç sözlük anlamı,

Cevap : ARDIÇ (EPHEL) : KOZALAKLILARDAN 2-5 METRE BOYUNDA BİR AĞAÇTIR. YAPRAKLARI İNCE, UZUN, SİVRİ VE GÜZEL KOKULUDUR. MEYVELERİ; SİYAH, PARLAK KOZALAK ŞEKLİNDEDİR. BUNLARA ARDIÇ TOHUMU DA DENİLİR. KASIM VE ARALIK AYLARINDA TOPLANIP KURUTULUR. BİR ÇOK TÜRÜ VARDIR.

ARDIÇ FAYDASI : KANDAKİ ŞEKER MİKTARINI DÜŞÜRÜR. PANKREASIN NORMAL ÇALIŞMASINI SAĞLAR. NEKAHAT DEVRESİNİN ÇABUK ATLATILMASINDA YARDIMCI OLUR. VÜCUDA DİNÇLİK VERİR. BÖBREKLERİ, MESANEYİ VE İDRAR YOLLARINI TEMİZLER. TER VE İDRAR SÖKTÜRÜR. VÜCUTTA BİRİKEN SUYU BOŞALTIR. SOĞUK ALGINLIĞI, ROMATİZMA, DAMAR SERTLİĞİ VE NİKRİSTE DE FAYDALIDIR. KADINLARDA GÖRÜLEN BEYAZ AKINTIYI KESER. AYBAŞI AĞRILARINI DİNDİRİR. BÖBREKLERİNDE İLTİHAP OLANLAR KULLANAMAZ. TAVSİYE EDİLEN MİKTARI DA AŞMAMALIDIR.
Cevaplayan :
TDK Sözlük Anlamı :

Ardıç ne demek


ardıç kelime anlamı, ardıç nedir sorusunun cevabı, ardıç ne demek, ardıç anlamı, ardıç sözlük anlamı,

Cevap : SERVİGİLLERDEN, GÜZEL KOKULU YAPRAKLARINI KIŞIN DA DÖKMEYEN, YUVARLAK KARA YEMİŞLERİ İLAÇ OLARAK KULLANILAN BİR AĞAÇÇIK (JUNİPERUS)
Ardıç kelime anlamı nedir, anlami.net sitemizde kelimelerin TDK sözlük anlamı, halk ağzı, halk dili açıklamaları ve ardıç ne demek, sorularının cevaplarını bulabilir ve arama bölümünden kelimelerin türkçe cevaplarına ulaşabilirsiniz,

aradığınız kelimelerin tersi, karşıt anlamı, eş anlamlısı, zıt anlamlısı, sözlük ve kelime anlamı nedir,Bulmaca Cevapları